Spring naar content

Woordkunstenaar Tim Lenders verrijkt symposium met cultuur

7 maart 2024

De veelzijdige woordkunstenaar Tim Lenders verzorgt op 16 april twee creatieve en inspirerende spoken word sessies op het symposium Zingeving in de spreekkamer | Diversiteit in verbinding.

Na de lunch zorgt Tim Lenders voor een energieke start van het plenaire middagprogramma. Aan het einde van de middag geeft hij zijn eigen, originele ‘Wrap up van de dag’.

Tim Lenders (1990) is schrijver, spreker, woordkunstenaar, spoken word artiest, podiumdichter, essayist en opiniemaker. Hij heeft een grote betrokkenheid bij diverse maatschappelijke thema’s en neemt geen blad voor de mond als hij een mening heeft en als hij zijn mening geeft. Hij is verbindend in zijn diversiteit.
Het optreden van Tim Lenders voegt een extra dimensie aan het symposium toe. Hij zet aan tot nadenken en omdenken. Hij laat zien dat ook cultuur zingeving kan bieden.

Tim Lenders laat zien dat ook cultuur zingeving kan bieden.

Tim Lenders (1990) is mede-oprichter van Mensen Zeggen Dingen en Tapschrift. Hij denkt heel genuanceerd na over hoe zaken zo kort mogelijk door de bocht kunnen. Tim Lenders schrijft proza, poëzie, betogen, essays en spoken word en probeert elk optreden weer met nieuwe ideeën te komen.
Hij verzorgde optredens op onder andere: Lowlands, Pukkelpop, Gentse Feesten, vierdaagsefeesten, Paradiso, EKKO, Solar Festival, AMZAF, Vurige Tongen, Mensen Zeggen Dingen, Woorden Worden Zinnen, Hausmagger en de Zwarte Cross. Tim werkt daarnaast samen met andere organisaties en lokale overheden om laaggeletterdheid tegen te gaan.

Meld je aan

Meld je nu aan voor het symposium Zingeving in de spreekkamer | Diversiteit in verbinding’.
Klik hier voor informatie over het programma, alle sprekers en aanmelden.

Delen:

Actuele nieuwsberichten

Hoe voer je het goede gesprek over wat écht belangrijk is voor een cliënt in de laatste levensfase? Hoe ga je om met zingevingsvragen, rouw, ethische dilemma’s of situaties waarin je niet direct weet wat de beste aanpak is? Daarom start Agora het lerend netwerk Palliatieve zorg en zingeving, en we nodigen je van harte uit om hierbij aan te sluiten.
De nieuwe fusie-organisatie van Agora en PZNL gaat heten ‘PZMO – Leven tot het Laatst’. PZMO staat voor Palliatieve Zorg en Maatschappelijke Ondersteuning. De nieuwe naam weerspiegelt de beweging die we willen versterken: goede palliatieve zorg en ondersteuning niet alleen in de zorg, maar ook in het sociaal domein, gemeenschappen en de samenleving.
Onder de titel ‘Zingeving: zachte krachten maken het verschil’, schreef beleidsadviseur Guido Schürmann van Agora een position paper over het belang van aandacht voor zingeving bij palliatieve zorg. Want zingevingsvragen hebben grote invloed op het welzijn van patiënten en hun naasten.