Spring naar content

Altijd oog voor naasten en nabestaanden

10 november 2024

Veertien organisaties hebben de handen ineen geslagen om gezamenlijk aandacht te vragen voor mantelzorgers en nabestaanden. Ongeneeslijk ziek zijn en sterven treft gemiddeld ook vier á vijf naasten, die allemaal hun eigen vragen, onzekerheden en (toekomstig) verlies dragen. Daarom is palliatieve zorg en ondersteuning er ook voor hen. Binnen de zorg en daarbuiten.

Helaas merken we dat door o.a. tijdgebrek veel zorgverleners wel zien dat er mantelzorgers betrokken zijn bij hun patiënt, maar toch te weinig oog hebben voor hun wensen en behoeften. Ook zien we dat de reguliere mantelzorgondersteuning bij welzijnsorganisaties niet goed in beeld is bij naasten en nabestaanden van mensen die ongeneeslijk ziek zijn of in een kwetsbare situatie door hoge leeftijd.

Wat kun jij doen?
Wat kan je doen als bestuurder of beleidsmaker van een zorg- of welzijnsorganisatie? Wat kan je individuele zorgverlener of sociaal professional doen?
Lees de folder Altijd oog voor nabestaanden, met een oproep aan beleidsmakers en professionals in de welzijnssector en de gezondheidszorg

Delen:

Actuele nieuwsberichten

De vraag Zingeving? Hoe dan?! trok een gevarieerde groep deelnemers, van geestelijk verzorgers en zorgprofessionals tot welzijnswerkers, vrijwilligers en andere mensen met een hart voor zingeving. Lees het impressieverslag van het symposium.
Het webinar ‘Levend Verlies’ werd gevolgd door een uiteenlopend publiek met functies als geestelijk verzorger, maatschappelijk werker, verpleegkundige en adviseur. Lees het hele impressieverslag.
Bij een presentatie over voorzorgcirkels werd drempelvrees besproken die kan ontstaan bij het vragen of bieden van hulp. Het bracht Guido Schürmann terug naar een moment in zijn leven dat hij drempelvrees voelde én overwon. ‘Belemmeringen kunnen overwonnen worden, drempels kun je overgaan.’