Spring naar content

Agora en IPH zoeken gezamenlijk denkkader

Goede voorbeelden gezocht van inzet Positieve Gezondheid in de palliatieve fase

25 april 2025

Agora is samen met IPH, Instituut voor Positieve Gezondheid, op zoek naar goede voorbeelden waarbij het concept van Positieve Gezondheid ingezet wordt in gesprekken met mensen in de palliatieve fase.

Er is een grote overlap tussen de 4 dimensies van palliatieve zorg en ondersteuning en de 6 thema’s van positieve gezondheid. Binnen veel gemeenten is positieve gezondheid inmiddels ingeburgerd, bijvoorbeeld bij huisbezoeken aan 75-plussers. IPH en Agora willen nu onderzoeken of het concept positieve gezondheid een aanknopingspunt kan zijn om ook domeinoverstijgende samenwerking te faciliteren vanuit een gezamenlijk denkkader.

Oproep
Ben je werkzaam in de palliatieve zorg en vertrouwd met Positieve Gezondheid of ben je werkzaam in het sociaal domein en pas je dit toe in gesprekken met mensen in de laatste levensfase, met een ongeneeslijke ziekte of met kwetsbare ouderen, dan horen we het graag.

Stuur even een berichtje naar Sandrina Sangers: ssangers@agora.nl

Beleidsadviseur Zorg en Sociaal Domein
Sandrina Sangers
ssangers@agora.nl / 06 10 38 36 74

Delen:

Blijf op de hoogte

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Actuele nieuwsberichten

Hoe voer je het goede gesprek over wat écht belangrijk is voor een cliënt in de laatste levensfase? Hoe ga je om met zingevingsvragen, rouw, ethische dilemma’s of situaties waarin je niet direct weet wat de beste aanpak is? Daarom start Agora het lerend netwerk Palliatieve zorg en zingeving, en we nodigen je van harte uit om hierbij aan te sluiten.
De nieuwe fusie-organisatie van Agora en PZNL gaat heten ‘PZMO – Leven tot het Laatst’. PZMO staat voor Palliatieve Zorg en Maatschappelijke Ondersteuning. De nieuwe naam weerspiegelt de beweging die we willen versterken: goede palliatieve zorg en ondersteuning niet alleen in de zorg, maar ook in het sociaal domein, gemeenschappen en de samenleving.
Onder de titel ‘Zingeving: zachte krachten maken het verschil’, schreef beleidsadviseur Guido Schürmann van Agora een position paper over het belang van aandacht voor zingeving bij palliatieve zorg. Want zingevingsvragen hebben grote invloed op het welzijn van patiënten en hun naasten.